Які є пошукові системи і які принципи роботи пошукових систем?

что такое поисковая система

Основне завдання пошукової системи - це можливість здійснити пошук необхідної інформації в інтернеті. Будь-який відвідувач інтернет мережі вводить цікавить запит в лінійку пошуку, після чого з'являється список ресурсів, що відповідають темі запиту.

У всьому світі існує велика кількість різних пошукових систем, якими користуються відвідувачі всесвітньої павутини.
У нашій країні авторитетними системами вважається Google і Яндекс.

Пошуковий робот, працює наступним чином: він поступово і постійно обходить інтернет, збирає всю інформацію, що знаходиться на сайтах. Відбувається індексація ресурсів. Коли відвідувач мережі вводить будь-якої запит, то пошук здійснюється вже по попередньо збудованим індексу. Так виглядає робота пошукового бота.

Коротко про Google

Це найбільша і затребувана, надійна і високошвидкісна система в світі. Дає можливість отримати якісні результати пошуку на мовах: англійська, українська, російська. Дана система володіє власним каталогом web, а також широко використовує базу даних і алгоритми Yahoo.

Коротко про Яндекс

Це величезний російський портал, який популярний не тільки серед російськомовної аудиторії. Дає можливість складати запитувані слова, чи фрази природним мовою. Гарна можливість - це пошук зображень за назвою, пошук товарів і т.д.

Принцип роботи пошукових систем

Коли Ви вирішили почати активно працювати над СЕО просуванням Вашого веб-ресурсу, слід розібратися і зрозуміти, як працюють системи пошуку, якими принципами керуються. Це дуже важливо і необхідно для кожного оптимізатора. Це треба для того, щоб грамотно вибудувати свою власну стратегію щодо оптимізації сайту під необхідні запитувані слова. І, відповідно, отримати позитивні результати від подальшої розкрутки ресурсу.

Розглянемо деякі аспекти роботи систем пошуку

 • Будь-яка система пошуку повинна видати читачеві вірну відповідь на запитувані слова. Це одна з найголовніших завдань, які виконують пошукові системи. Адже між ними існує конкуренція, як і в будь-який інший галузі. Тому, кожна ПС (пошукова система) прагне до якісної і результативної роботи, щоб відвідувачі віддавали перевагу саме цій, а не іншій системі.
 • Ще однією метою хорошої роботи ПС є монетизація трафіку. Що це означає? А це означає, що система повинна видавати такий результат на запит, який буде сприяти отриманню доходу власником ПС, використовуючи контекстну рекламу. Контекстна реклама призводить на сайт цільову аудиторію, і відповідно прибуток.

Деякі основні принципи побудови видачі пошукових систем

Перед тим, як видати нам результат на запит, система пошуку проводить деякий аналіз. Який?

 1. Перше, на що звертає увагу система - це заголовок сторінки. Наприклад, в заголовку зустрічаються слова ключі із запиту. Система сприймає це, як відповідність запитуваній слову, або фразі і такий ресурс з'являється у видачі.
 2. Другий момент, на що звертає увагу система пошуку - це яка щільність слів ключів на сторінці. Щоб сторінка відповідала на запит, потрібно певне розміщення слів з пошукового запиту.
 3. Силочні чинники ранжирування ресурсу. Йдеться про внутрішні і зовнішні посилання. ПС позитивно реагує на дію, коли посилаються на документ з інших сайтів, або, з інших сторінок веб-ресурсу. Але, слова із запиту, повинні зустрічатися в якорях посилань, в обов'язковому порядку.
 4. Останнім часом пошукові системи дещо по-іншому розглядають поведінкові чинники користувачів. Якщо пошуковик регулярно бачить, що відвідувачі, заходячи на ресурс певної сторінки, негайно її покидають, то система вважає такий ресурс неефективним і не корисним. І як результат позиції цієї сторінки негайно знижуються у видачі по даному ключовому слову.

Як бачите, на перший погляд принципи роботи пошукових систем не складні. Хоча для новачків, існують деякі складності. Тому їх слід добре вивчити, і постійно стежити за різними змінами, або оновленнями, які вводять ПС. Коли Ви опануєте необхідними практичними знаннями, Ви без особливих зусиль зможете не тільки створювати сайти, але і успішно їх просувати, виводячи на перші сторінки.

Результатом успішного процесу просування веб-ресурсу є його перебування в ТОП пошукових систем. Саме до такого результату прагнуть власники своїх сайтів.

І пам'ятайте: практично кожен користувач ПК щодня заходить в пошукову систему, хоча б раз в день.
Якщо у Вас з'явилося бажання дізнатися більше про те, що таке пошукова система, або ж отримати відповіді на інші питання, що цікавлять в сфері SEO, ми пропонуємо Вам отримати якісне, індивідуальне навчання в школі «SEO practic». Наші кваліфіковані та досвідчені викладачі зможуть в повному обсязі надати Вам навчання за такими програмами:

Програми курсів та період навчання:

SEO - початківець
SEO - початківець
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 5 занять
 • 3500 грн 2500 грн

Докладніше про КУРС!
SEO - спеціаліст
SEO - спеціаліст
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 10 занять
 • 7000 грн 5000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO + Adwords
SEO + Adwords
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 12 занять
 • 8400 грн 6000 грн

Докладніше про КУРС!