Що таке карти для сайту і навіщо вони потрібні. Налаштування сайту

карта сайта

Sitemap (карта сайта) - це html сторінка веб-ресурсу, або спеціальний файл xml. Тут відображаються посилання на всі найважливіші сторінки сайту. карта сайту нагадує книжкове зміст, завдяки якому, читач легко і швидко може знайти необхідний матеріал. Вона виконує дві функції. Перша функція - це можливість для пошукових систем швидко знайти необхідну сторінку ресурсу. А друга функція - це швидкий доступ для відвідувачів сайту.

Для невеликих сайтів необхідність в карті зникає. Тому, що всі сторінки такого сайту поміщаються в посиланнях меню. У такій ситуації, будь-яка зі сторінок, де розташовується меню, може бути картою.

Якщо меню ділиться на головне і допоміжне, то без створення карти, яка, власне і просуває сайт в системах пошуку, просто не обійтися.

Види карт веб-ресурсів

Системи пошуку індексують ресурс поетапно. Цей процес не швидкий, крок за кроком, рівень за рівнем, відбувається індексація починаючи з головної сторінки. Як правило, на ресурсі багато рівнів вкладеності сторінок, а це вимагає тривалої перевірки. Тому виникає необхідність створення карти для сайту, на якій будуть всі посилання на абсолютно всі сторінки веб-ресурсу. Це кілька спростить роботу пошуковим системам. Отже:

Карта html Sitemap

Під цією назвою мають на увазі сторінку сайту, на якій перераховуються посилання. Як правило, це посилання на всі найголовніші сторінки і розділи ресурсу. Розрахована ця карта більше на користувачів інтернет мережі, ніж на пошукових систем. Вона допомагає відвідувачам без особливих зусиль орієнтуватися в розділах веб-ресурсу.

Єдиним правилом для цієї карти є правило, яке забороняє розміщувати велику кількість посилань на сторінці. Присутність великої кількості посилань утруднить індексацію, або така сторінка буде взагалі вилучена з пошуку, навіть, якщо це будуть внутрішні посилання. Тому, потрібно стежити, щоб на сторінці не містилося понад сотні посилань.

Слід зазначити, що хоча дана карта і існує, все ж вона не є повноцінним Sitemap. Виникає питання, як бути, якщо потрібно розмістити на сайті більше сотні, тисячі і більше сторінок? Як бути з обмеженим числом посилань? Для цього використовують карту сайту в форматі xml.

Карта xml Sitemap

Позначає файл формату xml, виду sitemap.xml. Місце його знаходження, як правило, в корені веб-ресурсу. Безумовно, цей формат має набагато більше переваг від попереднього, з яким ми вже познайомилися.

Переваги:

 • sitemap.xml є спеціальний формат. Визначається він найпопулярнішими пошуковими системами Гугл і Яндекс;
 • в цьому форматі можна вказати близько п'ятдесяти тисяч посилань;
 • можна позначити частоту оновлення сторінок веб-ресурсу.

Файл карти сайту sitemap.xml має правильний метод кодування UTF8. Приклад вмісту файлу виглядає так:

пример карты сайта

Карта Sitemap.txt

Приклад формату txt:

 • http: / /test.ua/
 • http: / /test.ua/page/
 • http: / /test.ua/ page1/

Як орієнтуватися в цьому форматі? Тут через підрядник потрібно перерахувати всі потрібні посилання. Кількість цих посилань не повинно перевищувати цифру 50000. Однак, у txt є один істотний недолік - немає можливості вказувати дату останнього зміни і пріоритету сторінки сайту.

Створення карти, настройка сайту

Як позначалося вище, створення та налаштування є дуже важливим процесом для індексації і успішного просування ресурсу. Так, як карта в форматі xml має більше переваг, в порівнянні з іншими форматами, то, слід розглянути саме його створення. Є кілька варіантів створення, але всі ці варіанти об'єднує те, де знаходиться карта, і яким чином визначається файл sitemap системами пошуку.

Самим нескладним варіантом є безпосереднє зазначення однієї або декількох посилань на файли карт в інструментах для веб-майстрів від Гугл і Яндекс.

Другий варіант вказати пошуковим системам на розташування файлу карти - це можливість застосування директиви sitemap файлу robots.txt.

Як створити карту:

 • Ви можете завантажити карту сайту з будь-якого іншого стороннього сервісу.
 • Використовуйте програму генератор. Ця установка (sitemap.xml) за допомогою цих програм дає можливість отримати максимальне число включених адрес. Мінусом є лише факт придбання ліцензії вартістю від 20 дол. і вище.
 • Ви можете вдатися до автоматичного створення карти в Вордпресс, або в Бітрікс, або ж в Джумла.
 • Останній спосіб створити карту вручну. Безумовно, така настройка сайту дуже копітка, вимагає старанності і зусиль. Таку роботу можна виконати самому, якщо ресурс складається з невеликого числа сторінок. При цьому від Вас буде потрібно певний наявність навичок роботи з головними тегами.

Якщо Ви володієте певними знаннями і навичками в сфері СЕО, то, Ви зможете впоратися в цій роботою. Якщо ж Ви не зовсім володієте інформацією, або взагалі не знайомі з СЕО просуванням, ми з радістю готові Вам допомогти. Школа «SEO practic» надає якісне, індивідуальне навчання по СЕО оптимізації.

Програми курсів та період навчання:

SEO - початківець
SEO - початківець
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 5 занять
 • 3000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO - спеціаліст
SEO - спеціаліст
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 10 занять
 • 6000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO + Adwords
SEO + Adwords
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 12 занять
 • 7200 грн

Докладніше про КУРС!