Що таке інтернет маркетинг. Інструменти інтернет маркетингу

интернет маркетинг

Що таке інтернет маркетинг? Якщо сказати коротко і зрозуміло для кожного з нас, то інтернет маркетинг - це реклама, у всіх її проявах. Звертаючись до статистики, можна з упевненістю сказати, що все більше і більше число людей проводить свій час в інтернеті. Це і соціальні мережі, і різна інформація на будь-яку тему, яка цікавить користувача, і покупки і продажу та інше. Багато людей цілодобово знаходяться у всесвітній павутині. Напевно, ніхто зараз не уявляє свого життя без інтернету.

У сучасному світі бізнес в інтернеті набирає обертів і користується великою популярністю. Підприємці, які вже мають оффлайн магазини, і тільки підприємці хочуть продавати свій товар або послугу за допомогою інтернет мережі. Але, щоб такий бізнес став процвітаючим, і приносить хороші доходи, власникам сайтів доводиться звертатися за допомогою до інтернет маркетологам. Послуги в сфері маркетингу зовсім не безневинні і коштують досить-таки дорого. І, тим не менше, практично всі користуються цими послугами.

Основні і найважливіші інструменти інтернет маркетингу

Веб-ресурс

Найголовнішим і найважливішим інструментом є сайт компанії, де надаються послуги, або пропонуються різні товари.

Що дає веб-ресурс?

Перш за все, Ваш сайт - це свого роду Ваша візитка, яка відразу представляє Вас і Вашу діяльність потенційному клієнту. Це практичний і універсальний інструмент для здійснення продажу. Все це разом приносить Вам не тільки популярність, а й хороші доходи. А різні форми маркетингу в інтернеті направляються на розкрутку вашого сайту.

Інтернет реклама

В даному випадку можна виділити контекстну і банерну реклами.
Вважається, що банерна реклама - це вже досить немолода інструмент, який широко використовується в бізнесі. Ви також часто зустрічаєтеся з нею, наприклад, на вулиці у вигляді плакатів, постерів. Її завдання полягає в тому, щоб посилити популярність товарів, або послуг, які, власне, рекламуються. В інтернеті розміщується банер, який виглядає як анімація, або картинка з розміщеним текстовим змістом. Таку рекламу можна зустріти на багатьох сторінках відомих і популярних сайтів.

Контекстна реклама має інше призначення. Вона повинна залучати на сайт найзацікавленіших клієнтів, або, якщо сказати по-іншому - залучати цільову аудиторію. Даний вид реклами вважається найбільш ефективним інструментом.

Важливим інструментом є також соціальний маркетинг

Чому соціальний маркетинг вважається важливим, тому, що він ґрунтується на прямому спілкуванні з потенційними клієнтами. Ви можете зареєструватися в різних тематичних групах, спільнотах, форумах, і відповідно, розміщувати там інформацію про свій товар, або наданої послуги. Таким чином, учасники можуть ознайомитися з розміщеною Вами інформацією, і брати участь в її обговоренні.

Потрібно відзначити, що соціальні мережі позитивно впливають на пошукове просування веб-ресурсу.

Далі, до ефективних інструментів відносять СЕО просування

На даний вид реклами слід звернути особливу увагу. Це просування сайту за допомогою пошукових систем. Потенційні клієнти потрапляють на Ваш сайт з пошуку. Це відбувається завдяки оптимізації сторінок Вашого ресурсу під запити, які знаходяться в ТОП.

Вважається, що СЕО просування в порівнянні з контекстною рекламою вимагає набагато менших витрат, а іноді навіть більш ефективний інструмент інтернет маркетингу, ніж контекст.

Блог, як інструмент маркетингу в інтернеті

Буквально коротко про блогах.

Блог, як інструмент використовується в двох варіантах:

 • Ваш особистий блог, який Ви активно наповнюєте корисним контентом, і Ваші читачі можуть стати Вашими ж покупцями;
 • Ви співпрацюєте з відомими, популярними блогерами. У своїх блогах вони розміщують, час від часу, інформацію про Вас, або Вашому ресурсі. Ця співпраця, звичайно ж, оплачується Вами. І як результат, є ефективним інструментом в рекламі.

Вірусний маркетинг

Насправді слово «вірусний» в даному контексті не несе жодних загроз для комп'ютерів користувачів. Це, дійсно, як ще один інструмент інтернет маркетингу. Такий маркетинг має привабливу форму для користувачів. Може поширюватися, як відеоролик, цікавий мультик, інтригуючий сюжет, новини, онлайн ігри, в яких згадуються назви різних брендів відомих і нових, і т.д. Прикладів багато.

Youtube

Для успішного просування свого ресурсу, Ви можете створити канал в добре відомому, і популярному Youtube. Даний сервіс відвідують мільйони користувачів, а значить є величезний шанс знайти там своїх передплатників, які і стануть Вашими клієнтами. Розміщуйте там різні ролики з рекламою свого товару, або послуги.

Чималу актуальність має E-mail маркетинг

Ви можете займатися індивідуальною розсилкою рекламної інформації потенційним покупцям. Такий інструмент не вимагає великих грошей, і хороший для молодих сайтів. Як правило в даній ситуації існує зворотний зв'язок. А це дає можливість дізнатися реакцію і думка одержувачів про Вашу інформації.

У висновку: всі перераховані вище інструменти по-своєму важливі і ефективні. Кожен сам вирішує, якими інструментами слід скористатися, щоб про Вас дійсно почули, щоб з Вами познайомилися ближче, і щоб Ви стали успішним підприємцем в інтернет мережі.

Так, як час не стоїть на місці, так і інтернет реклама постійно розвивається, поповнюючись новими цікавими і ефективними ідеями. Щоб завжди бути в курсі всіх нововведень, пропонуємо Вам освоїти нову професію в школі «SEO practic» пройшовши навчання за такими навчальним курсам:

Програми курсів та період навчання:

SEO - початківець
SEO - початківець
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 5 занять
 • 3000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO - спеціаліст
SEO - спеціаліст
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 10 занять
 • 6000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO + Adwords
SEO + Adwords
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 12 занять
 • 7200 грн

Докладніше про КУРС!