Биті посилання на сайті - як їх знайти і перевірити?

битые ссылки

Під цим поняттям розуміють зовнішню, або внутрішню посилання, яка вказує на будь-якої неіснуючий веб-ресурс, або неіснуючу статтю, картинку, матеріал і т.д. Битий посилання це активне посилання на об'єкт, який не існує. Коли користувач переходить по битою посиланням, то він бачить повідомлення про те, що дана сторінка не знайдена. Або ж, відвідувач може побачити спеціальну сторінку сервера. Напевно, коли-небудь, Ви вже зустрічалися з подібним. Це і є бите посилання.

У чому небезпека битих посилань для власників сайтів?

Перше і найважливіше - це те, що таким чином власник сайту втрачає відвідувача, клієнта, читача. Адже, коли відвідувач переходить по такому посиланню на Ваш сайт, і бачить «404 сторінка не знайдена», то, цей відвідувач вже ніколи не повернеться на Ваш ресурс.

Друге і, теж дуже важливе - це те, що поганий рисою цих посилань є їх прихованість. Про що це говорить? А це говорить про те, що Ви можете просто напросто НЕ бачити битих посилань на своєму ресурсі. При цьому користувачі будуть постійно на них натикатися.

Третя неприємність для власників сайтів в тому, що пошукові системи вкрай негативно ставляться до появи сторінок «404». Якщо системи пошуку бачать биті посилання, то це загрожує Вам втратою позицій сайту в результатах пошуку. А якщо пошуковики будуть часто знаходити такі посилання на Вашому ресурсі, то це послужить тому, що сайту буде присвоєно статус «Покинутий», або ж, сайт буде викреслено з результатів пошуку.

Виникає питання: звідки ж беруться ці посилання?

Насправді, причин для цього багато. Адже, ні для кого не секрет, що інтернет постійно розвивається, а значить, все знаходиться в русі, щось віддаляється, щось оновлюється. Багато сайтів проходять етапи реконструкції, сторінки проходять оптимізацію, і т.д. До того, майже щодня на світ з'являються нові ресурси, а не актуальні зникають. Це цілком нормальні процеси.

Тому, висновок один, якщо Ви прагнете до якісної просуванню ресурсу і гарних результатів, то, безумовно, Вам потрібно знати, як знаходити биті посилання на сайті, і як з ними боротися.

Як перевірити сайт на биті посилання?

1. Багато здійснюють перевірку вручну. Особливо це добре, коли ресурс не об'ємний. Для цього просто слід перевірити кожну сторінку на наявність цих посилань. Роботу потрібно виконати швидко, не відкладаючи на потім. Так, як замість Вас це може виконати система пошуку, і в разі виявлення сміття, Ваш ресурс потрапить під санкції. Вище ми вже згадували про те, якою була реакція пошуковиків на сторінку «404».

2. Вдаємося до допомоги Google веб-майстер. Перевірка не складна, і актуальна. Потрібно відкрити на панелі інструментів вкладки - Сканування - Помилки сканування. У нижній половині сторінки буде вказаний список посилань на неіснуючі сторінки.

гугл вебмастер

3. Яндекс вебмастер. За допомогою інструментів Яндекса можна ознайомитися з наявністю битих посилань, їх кількістю і, звичайно ж, адресами.

яндекс вебмастер

4. Xenu - спеціалізоване програмне забезпечення. За допомогою даного програмного забезпечення у Вас є можливість налаштувати майбутнє сканування.

xenu

Якщо у Вас вже є свій сайт, обов'язково перевіряйте його на наявність битих посилань, щоб далі вести успішний бізнес.

Можливо, у вас виникли питання, Ви можете задати їх нашим кваліфікованим викладачам школи «SEO practic». Також, школа «SEO practic» надає індивідуальне навчання за такими програмами:

Програми курсів та період навчання:

SEO - початківець
SEO - початківець
  • Навчання: індивідуальне
  • Тривалість курсів: 5 занять
  • 3500 грн 2500 грн

Докладніше про КУРС!
SEO - спеціаліст
SEO - спеціаліст
  • Навчання: індивідуальне
  • Тривалість курсів: 10 занять
  • 7000 грн 5000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO + Adwords
SEO + Adwords
  • Навчання: індивідуальне
  • Тривалість курсів: 12 занять
  • 8400 грн 6000 грн

Докладніше про КУРС!