301 редирект з однієї сторінки на іншу

301 редирект

Спочатку визначимося, що означає 301 редирект. А це означає перенаправлення з одного домену на інший, з однієї сторінки сайту на іншу сторінку.

Для чого потрібен редирект?

1. Коли виникає необхідність сайту перейти на новий домен. Наприклад, може з'явитися така необхідність, якщо сайт потрапив під фільтр пошукача. У такій ситуації втрачається трафік, або взагалі зникає. Щоб врятувати ситуацію, веб-майстер переносить ресурс на новий домен.

2. Якщо, з'являється потреба підвищити тИЦ і PR веб-ресурсу і зберегти його трафік. Щоб виконати ці дії необхідно придбати доменне ім'я з якісними пузомеркамі, і зробити редирект на основний сайт. При такому розкладі і тИЦ, і PR разом з трафіком буде передаватися йому.

3. Чи потрібен, коли здійснюється перехід безкоштовного хостингу на платний.

4. При необхідності поміняти адресу сторінки. Така необхідність може виникнути, наприклад, якщо сторінка успішно пройшла індексацію, і тепер займає хороші позиції пошукових систем. Природно, що Ви будете бажати, щоб дана сторінка не випадала з індексу, і утримувала свої позиції. Тому 301 редирект тут цілком буде корисним і доречним.

5. При необхідності змінити розширення файлу. Щоб було зрозуміліше, покажемо на прикладі:

Припустимо, Ви хочете змінити розширення файлу storinca.html на storinca.php. що зробимо? Розмістимо в системному файлі такий рядок:

redirect 301 storinca.html http: || www.moydomen.ua | storinca.php

Так виглядатимуть внесені зміни.

6. Коли Ви вирішуєте перенаправити відвідувача на сторінку з партнерською програмою. Але, багато відвідувачів добре знайомі з посиланням партнерської програми, тому відмовляться від такого переходу. В такому випадку слід зробити таке посилання кілька привабливою для користувачів. Питання вирішується просто - створюється окрема сторінка, з якої і буде здійснюється перехід на партрнерку.

Вище перераховані приклади застосування 301 редиректу ОНОСОВ до найпоширенішим. Є, звичайно, й інші варіанти. Але, для нас важливі саме ці.

Налаштування 301 редиректу

Щоб успішно користуватися перенаправленням, слід спочатку його правильно налаштувати. Існують різні варіанти настройки. Ми розглянемо коротко один з варіантів. Чому, коротко? Це технічне питання, яке для новачків в цій сфері, буде не зовсім зрозумілий. Тому обмежимося суто інформаційної частиною.

Отже: Редірект .Htaccess

Редирект можна зробити за допомогою файлу конфігурації сервера .Htaccess. Цей файл відноситься до службових файлів, який має безліч позитивних можливостей. наприклад:

 • заборона доступу до окремих каталогів;
 • здійснити 301 редирект;
 • установка захисту різних папок, а також файлів;
 • можливість вказати кодування сторінок.

Це лише дещиця з усього того, що може виконувати файл. Прописується він у вигляді розширення з обов'язковою точкою спочатку назви - .htaccess - таким ось чином.

Ви можете створити цей файл самостійно, скориставшись FTP - клієнтом FileZilla.

Щоб підсумувати все вище викладене, слід зазначити, що 301 редирект потрібен і користувачам і пошуковим системам. Він дозволяє і користувачам і пошуковим системам побачити появу нового доменного імені, нового веб-ресурсу, нову сторінку, і негайно переадресує їх туди.

Окремим важливим моментом є факт того, що вище описаний редирект якісно зробить склейку сайтів, і дасть можливість не втратити їх позиції в ПС.

Якщо Вас зацікавило питання технічного характеру розглянутої теми, пропонуємо Вам отримати не тільки вичерпну консультацію від наших професіоналів викладачів, а й пройти навчання в школі «SEO practic». Ви зможете придбати всі необхідні знання в сфері СЕО, а також пройти індивідуальні, практичні заняття.

Програми курсів та період навчання:

SEO - початківець
SEO - початківець
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 5 занять
 • 3000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO - спеціаліст
SEO - спеціаліст
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 10 занять
 • 6000 грн

Докладніше про КУРС!
SEO + Adwords
SEO + Adwords
 • Навчання: індивідуальне
 • Тривалість курсів: 12 занять
 • 7200 грн

Докладніше про КУРС!